Jdi na obsah Jdi na menu
 


Takhle bídnou docházku Sedmikráskov ve své krátké historii ještě nezažil. K pátečnímu utkání na hřišti Zákostelní se dostavilo jen pět hráčů (Vitason, Smucinho, Ufo, Rommel a Matěj) bez brankáře. Místo mezi třemi tyčemi tedy zaujal Matějův kamarád Michal, kterého organizátor zápasu sehnal vysloveně za pět minut dvanáct.

 

Soupeřova taktika byla vcelku jasná. Co nejvíce roztahovat hru do šíře a rychle střídat (Výměna hráčů probíhala snad každé tři minuty), aby nás co nejrychleji uběhali, což se ukázalo jako taktika vítězná.

 

Kozy sice měli územní převahu, ale zpočátku se do nebezpečnějších šancí dostával Sedmikráskov. Mohla probíhat sotva druhá minuta, když Matěj vyslal kolmici za obranu na Vitasona, který si poradil s obráncem, obstřelil brankáře, ale jeho pokus skončil pouze na tyči. Ale brzy na to se už kapitán Sedmikráskova zapsal mezi střelce, když podobnou a opět výbornou přihrávku za obranu narýsoval Ufo a Vitason se z první trefil přesně mezi nohy domácího golmána 1:0.

 

Sedmikráskovu však nebylo souzeno užívat si vedení příliš dlouho. Po Ufonově chybě v obraně se míče zmocnil soupeř a nemilosrdně zamířil k tyči.

 

Festival spálených šancí pokračoval na obou stranách. Na naší straně byl nejnebezpečnější  pokus Matěje, který se zavěsil do vzduchu na Vitasonův aut, ale svojí hlavičkou trefil pouze tyč. V další šanci se zjevil Rommel před prázdnou bránou, ale Vitasonova přihrávka byla o něco delší, než měla být, několika dobrými střelami se prezentoval i Ufo a konečně ve slušné šanci se objevil i samotný kapitán, ale jeho střelu z úhlu vytěsnil golmán na roh.

 

Poločas tak skončil smírně 1:1, což se dá při nemožnosti střídat považovat za úspěch. Druhý poločas pojal Sedmikráskov v již mnohem volnějším tempu, ale přesto si vytvářel další šance. V první z nich se objevil opět Vitason, když hlavou/ramenem mířil znova do tyče. Jenže pak přišla tvrdá rána. Šmucík tak dlouho váhal s odkopem až mu soupeř ukopl míč přímo do naší šibenice. Vyrovnat mohl po soupeřově chybě Vitason, který sice obstřelil vyběhnuvšího golmána, ale zároveň přestřelil i bránu. Po něm mohl dvakrát srovnat skóre Ufo, ale ani jedna z jeho dvou velkých šancí, kdy stál tváří tvář brankáři, neskončila v síti. Místo toho přišel další trest, když soupeř proměnil jednu ze svých velkých šancí, protože všechny Sedmikrásky přestaly hrát. Snížení přišlo mnohem rychleji, než by kdokoli čekal, když hned z rozehrávky pronikl Ufo nádherně celou obranou jako nůž máslem a předložil (Asi nechtěně:-D) míč Vitasonovi, který uklízel míč do prázdné brány.

 

Jenže místo vyrovnání Sedmikráskov počtvrté inkasoval. V závěru se vyčerpaní hráči Čimic snažili alespoň kosmeticky upravit výsledek zápasu. Po hezké Ufonově akci mohl snížit Vitason, jenže jeho bomba, která mířila do prázdné brány, pouze smetla soupeřova kapitána, který jí na poslední chvíli nastavil do cesty svůj krk (To muselo hodně bolet). A v poslední minutě se ještě ve velké šanci objevil aktivní Matěj, ale zamířil hlavou po rohovém kopu těsně vedle.

 

Nikomu se nedá nic vyčítat. Všichni makali a snažili se, i když jsme nemohli střídat a v závěru jsme již neměli dostatek fyzických sil. Děkujeme Michalovi, že byl ochotný postavit se do naší svatyně.  Největší problém vidím v tom, že vůbec nefungovala rozehrávka z obrany (tady se hodně projevila absence Dominika) a občas byl problém dostat míč přes soupeřův vysunutý útok aspoň na polovinu hřiště (odsud už to bylo dobré). Přesto všechny chválím. Jsem na vás hrdý, hoši. A SHAME ON YOU pro všechny nezúčastněné. A na závěr bych vyhlásil nejlepšího hráče zápasu, kterým podle mě byl srdnatě bránící Matěj (jen kdyby to v útoku tolik nedrbal a občas nahrál:-)

 

Branky: 2 Vitason 

 

Vitason